W3Schools

PUBLIKOHEN KËNGËTARET MË TË DËGJUARA TË SHEKULLIT 21, PINK MBAN VENDIN E PARË, NË...

Pink është zyrtarisht këngëtarja më e dëgjuar në Mbretërinë e Bashkuar për shekullin 21. Kompania licencimit PPL ka publikuar 20 artistët më të dëgjuar. Karriera...

NË SERIAL E ZHYTUR NË BORXHE, POR YLLI I ‘SQUID GAME’ PO FITON MILIONA

HoYeon Jung, aktorja dhe modelja që u bë njohur nga seriali koreanojugor ‘Squid Game’ i cili ka arritur një shikueshmëri të lartë në mbarë...

LA CASA DE PAPEL/ MIJËRA SHIKUES NË PRITJE PËR SEZONIN E 5-TË, TË PREMTEN...

Shfaqja e serialit spanjoll ” La Casa de Papel ” shkaktoi një ndjesi globale, duke tërhequr miliona shikues në të gjithë botën që nga...

BËRI SIMBOLIN E SHQIPONJËS NË “EUROVISION”, MEDIAT SERBE SULMOJNË HAPUR ARTISTIN SHQIPTAR: ISHTE PROVOKIM....

Përfaqësuesi i Zvicrës këtë edicion të “Eurovision 21”, Gjon Muharremaj, i njohur me emrin e artit Gjon’s Tears, arriti të merrte një rezultat historik...

DUBAI, DESTINACIONI QË TË GJITHË VIPAT DHE BIZNESMENËT MË TË RËNDËSISHËM SHQIPTAR PO ZGJEDHIN...

A ju ka rënë në sy që kohët e fundit shumë VIP-a shqiptarë zgjedhin si destinacion Dubain? Patjetër që po… Duket se tashmë ky...

WE ARE THE WORLD” MBUSH 35 VJET

35 vjet më parë u publikua në mbarë botën “We Are The World”, kënga e shkruar nga Michael Jackson dhe Lionel Ritiche me qëllim...

ZHVILLIME NË FAMILJEN MBRETËRORE BRITANIKE,DY PRINCA DIVORCOHEN NGA BASHKËSHORTET

Familja mbretërore po përballet ditë pas dite me probleme të shumta, ku së fundmi David Linley djali i princeshës Margareth, motrës së mbretëreshës Elisabeth...

ELTON JOHN HUMB ZËRIN NË KONCERT PËR SHKAK TË PNEUMONISË, ME LOT NË SY...

Sir Elton John është detyruar të ndërpresë koncertin e tij në Zelandën e Re pasi u sëmur nga pneumonia. Muzikanti, 72 vjeç, humbi zërin në...

‘PARASITE’ SHKRUAN HISTORINË, LISTA E PLOTË E FITUESVE NË ‘OSCARS 2020’

Janë shpallur të gjithë fituesit në edicionin e 92-të të Academy Awards. Ka qenë filmi korean “Parasite” e ka shkruar historinë, duke triumfuar me...

“NUK DO HARROJ KURRË PREJ NGA VIJ”! GJIGANTI NDËRKOMBËTAR SHKRUAN PËR HISTORINË E KOSOVËS...

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora, është një nga të ftuarat për të performuar në festivalin “Estéreo Picnic 2020”, në Kolumbi. Rita, mbiemri i...

BOTA