VDEKJET E TË FAMSHMËVE NË 2022, JA CILËT JANË PERSONAZHET QË HUMBËM KËTË VIT

Teksa viti është duke përfunduar, bota e Hollywood-it ka pësuar humbje të mëdha. Midis personazheve ë famshëm që kanë ndërruar jetë përgjatë këtij viti...

MALI I ZI HEQ DORË NGA EUROVISION 2023, REAGIMI I KËNGËTARES SHQIPTARE QË DO...

Edhe Mali i Zi ka marrë vendimin që të heqë dorë nga pjesëmarrja në festivalin Eurovision për vitin 2023 për shkak të tarifave që...

FJALIMI I RAMËS NË KIE, DUA LIPA PËRSËRIT APELIN: LIBERALIZIM VIZASH PËR KOSOVËN

Këngëtarja shqiptare me famë botërore Dua Lipa gjithmonë e ka treguar se është krenare për vendin e saj dhe e ka prezantuar vendin e...

PËRFAQËSUESJA E SERBISË NË EUROVIZION “KOPJON” KËNGËN SHQIPTARE

Ksenia Knezeviç është një emrat më të përfolur të muzikës në Serbi. Këngëtarja 26-vjeçare serbo-malazeze ka qenë pjesë e grupit të famshëm “Hurricane” i...

PAS GATI 10 VITESH HISTORI DASHURIE, MARTOHET SOT ARMINA MEVLANI DHE SHKËLZEN BERISHA! DASMA...

Me shumë kuriozitet pritet ceremonia e dasmës së ditës së sotme (e dielë) mes Armina Mevlanit dhe Shkëlzen Berishës. Pas gati 10 vitesh në...

“SI ASNJËHERË MË PARË NË SHQIPËRI”- ARDIT GJEBREA ZBULON RISITË E KËNGA MAGJIKE 2022!

Edicioni i 23-t i "Kënga Magjike" nis ditën e sotme, sic është tridtë si pjesë e emisionit "E Diela Shqiptare". Lajmin e ka konfirmuar...

PËRZGJIDHET FILMI QË DO TË PËRFAQËSOJË SHQIPËRINË NË OSCARS 2023

Filmi shqiptar që është përzgjedhur për të garuar për një nominim në cmimet Oscars është “A cup of coffee and new shoes on”, me...

RITA ORA MË 6 SHTATOR KONCERT FALAS! ZBULON PROJEKTET E RADHËS

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora ka mbërritur në Shqipëri. Më 6 shtator do të dhurojë koncert falas në Tiranë. Në një bashkëbisedim...

REPERI I NJOHUR KAPET ME MIJËRA EURO TË PADEKLARUARA NË KUFIRIN SHQIPËRI-KOSOVË, JA GJOBA...

Reperit të njohur shqiptaro gjerman, Azet i sekuestrohen 18 mijë euro të padeklaruara në kufi. “Gjujna me pare, na gjujna me pare. Veç një fjalë...

VELIAJ I URON 27-VJETORIN DUA LIPËS: YLLI QË SHKËLQEN MË FORT. JEMI SHUMË KRENARË...

Këngëtarja e njohur botërore dhe shqiptare, Dua Lipa, sot mbush 27 vjeç. Një urim të veçantë ajo ka marrë nga Kryetari i Bashkisë së...

BOTA