Katër persona kanë vdekur dhe shtatë të tjerë u plagosën në një sulm me thikë në disa zona të Rockford, Illinois, raporton CNN.

Pesë prej të plagosurve u dërguan në spital në gjendje të rëndë. Autori i dyshuar i ngjarjes, një 22 vjeçar, është arrestuar nga policia. Sipas policisë, jo të gjithë personat u plagosën me thikë.

Duke folur në konferencën për shtyp, kryebashkiaku i Rockfordit, Tom McNamara tha se ai ishte “plotësisht i tronditur nga ky akt dhune dhe ndikimi që po ka tani në jetën e shumë familjeve”.

Artikulli paraprakVRANËSIRA DHE RESHJE SHIU LOKALE! VIJON EDHE SOT FENOMENI I PLUHURIT AFRIKAN
Artikulli tjetërVELIPOJË, SEKUESTROHEN 37 MIJË E 336 KUBIKË ME FIDANË KANABISI, NJË NË PRANGA DHE NJË NË KËRKIM