Kryeministri Edi Rama ka shprehur ngushëllime lidhur me tragjedinë në Bullgari ku një autobus mori flakë ku khumbën jetën 45 shqiptarë nga Maqedonia e Veriut.

Rama shkruan se nuk ka fjalë për tragjedinë dhe se kjo është vetëm dhimbje.

“S’ka fjalë për tragjedinë e autobusit nga Maqedonia e Veriut në Bullgari, ku kanë humbur jetën thuajse të gjithë udhëtarët. Dhimbje”, shkruan Rama.

Artikulli paraprakTRAGJEDI, AUTOBUSI PËRPLASET DHE MERR FLAKË, HUMBIN JETËN 45 PERSONA
Artikulli tjetërKOJLIKU QEROS, SHPENDI I RRALLË SHFAQET NË SHQIPËRI PAS 400 VITESH