Kryeministri Edi Rama gjatë takimit të 70-të të Komisionit për Europën të Organizatës Botërore të Turizmit të mbajtur në Tiranë nuk i kurseu batutat me delegacionin.

“Gjithçka këtu më duket e bërë shumë bukur dhe ky vend është i mrekullueshëm, por këtu nuk ka dritë natyrale, zyra do të ishte vërtet shumë keq që konferenca të mbaronte në mes të natës dhe të mos gëzonin çfarë ka Tirana dhe motin e mrekullueshëm. Asnjëherë nuk kemi pasur një delegacion kaq të madh sa i juaji marksist leninist, por ju nuk keni nevojë të kaloni tek berberi me detyrim, por sa të dëshironi, lërini flokët sa më të gjatë sa të dëshironi, nuk kemi paragjykime për asgjë”, tha Rama.

Artikulli paraprakLEZHË/ SHISNIN DHE KULTIVONIN DROGË, 5 NË PRANGA! SEKUESTROHEN 2450 FARA KANABISI E KOKAINË
Artikulli tjetërÇUÇI MBLEDH GRUPIN E PS, URDHËR TË PRERË DEPUTETËVE: PARAQITUNI NË SEANCAT E KUVENDIT!