Ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati ndodhet në Greqi, ku po merr pjesë në një takim me grupin e Vishegradit.

Takimi organizohet nga ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Kotzias.

Në Twitter, kreu i diplomacisë shqiptare shkruan: “Këtu, pikërisht poshtë Tempullit të Poseidonit, të gjithë jemi mbledhur nga mikëpritesi ynë i madh Nikos Kotzias, për të diskutuar mbi të ardhmen e Europës dhe për të përsëritur perspektivën tonë të përbashkët evropiane.”

Artikulli paraprakLIRIMI I MARK FRROKUT, ISH-MINISTRI: KUKSIANËT JANË ENDE NË BURG
Artikulli tjetërPLAGOSJE ME ARMË ZJARRI NË VAU DEJËS