SHKODËR – HANI I HOTIT SEKUESTROHEN MALL KONTRABANDË .

Me datë 21. 07. 2014 filloj preçedimi penal Pa autor, për vepren penale të “Shkatërrimit të prones”. Ky procedim penal filloi, pasi një përson akoma i pa identifikuar ka dëmtuar me dashje, në një pikë shitje disa matriale(Celular), me vlerë  dëmi rreth 3.238.000 lekë të reja, për llogari të kompanis “Vadafonë”, që ndodhet në Shkodër,  e cila menaxhohet nga shtetasi A. Gj., vjeç 51, banues në Shkodër. Po punohet për  identifikimin dhe kapjen e autorit të kësaj ngjarje. Materialet në Prokurori neni 150 i Kodit Penal.

Me datë 21. 07. 2014, filloi proçedimi penal në gjendje të lirë ndaj shtetasit Agim M., vjeç 42,  banues në Shkodër. Procedimi penal ndaj këtij shtetasi filloi, pasi  në vendin e quajtur “Ura Rrjollit”, Madhe e Madhe, aksi rrugorë Hani Hotit – Shkodër, është kapur në flagrancë nga shërbimet e policisë, duke drejtuar mjetin e tij,  Tip Audi. Nga verifikimet e bëra dhe në cilësinë e provës materiale, ju gjetën  në bagazhin e mjetit 48 kg detergjent rrobash i markës BONUX, 15 litra vaj SURCE, 20 birra të markes Nikshiq, që ishin mall kontrabandë. Materialet në Prokurori neni 174 i Kodit Penal.

[iframe width=”560″ height=”315″ src=”//www.youtube.com/embed/yHYPrg2n6jo” frameborder=”0″ allowfullscreen ]
Artikulli paraprak10 USHTARË TË UÇK-së, AKUZA PËR KRIME LUFTE
Artikulli tjetërSHIROKA, LARG LAVDISË SË DIKURSHME