NUK KA MË PIKNIK, POR SHKODRANËT ORGANIZOHEN NË MËNYRA TË NDRYSHME.Ne qytetin e Shkodres duket se fundjavat jane gjithnje te organizuara.

Qytetaret mundohen qe gjate diteve te pushimit ti kalojne me familjaret ose miqt e tyre ne kafene , dreka apo darka duke shfrytezuar gatimet e peshkut ne  Shiroke, Velipoje apo edhe duke shkuar per shoping ne Tirane . Por ama ka edhe nga ata qe preferojne qe keto mbledhje familjare ti bejne ne shtepi.Ajo qe bie me se shumti ne sy jane edhe xhirot ne pedonale , ku duket si nje mundesi e mire dhe argetuese edhe per femijet . Por ne krahasim me shume vite me perpara ndihet mungesa e organizimit te nje pikniku ku duket se tashme ky eshte nje aktivitet I lene ne harresen e viteve te lena pas.

 

[iframe width=”300″ height=”510″ src=”//www.youtube.com/embed/tdFU74YcKCE?list=UU0aBDfsVqdL53NOE5eMXAUw” frameborder=”0″ allowfullscreen ]
Artikulli paraprakURA E BUNËS DHE DEGRADIMI I SAJ
Artikulli tjetërBE, KONFIRMOHET TAKIMI KOSOVË – SERBI