Ka ndërruar jetë këmbësori Andrea Prifti, 55-vjeç, banues në Moravë, i cili u përplas nga shtetasi N.S, banues në Kuçovë duke drejtuar mjetin tip Benz.

Aksidenti ka ndodhur mëngjesin e sotëm në rrugën Berat-Urë Vajgurore, pranë vendit të quajtur Moravë.

Shtetasi A.P u dërgua në Spitalin Rajonal Berat, por nuik mundi që tu shpëtojë plagëve të marra. Eshtë shoqëruar në Komisariatin e Policisë Berat drejtuesi i mjetit,

shtetasi N.S dhe po kryhen veprimet proçeduriale. Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të shkaqeve të aksidentit.

Artikulli paraprakARRESTOHEN 3 SHPËRNDARËS HEROINE
Artikulli tjetërARRESTOHEN 15 SHQIPTARË, NJË NGA BANDAT MË TË MEDHA TË GRABITJEVE