Humb jeten gjatë punës në minierë minatori Medi Hidri 60 vjeç.

Aksidenti i ka marrë jeten punonjësit dhe mësohet se trupi i pajetë i tij akoma nuk është nxjerrë nga galeria. Ngjarja ka ndodhur në Bulqizë në zonën D.

Ai po kontrollonte frontin e minierës kur është aksidentuar. Po punohet për të nxjerrë trupin e pa jëtë të tij nga galeria.

Artikulli paraprakNË 2017, 194 BLERJE PASURISH TË PATUNDSHME NGA FINANCA TË PAJUSTIFIKUARA
Artikulli tjetërPËRDHUNOI TË DASHURËN ADOLESHENTE TË DJALIT, ARRESTOHET 52-VJEÇARI