Një kishë katolike në Durrës është tentuar të digjet gjatë natës së kaluar. Persona të paidentifikuar i kanë vendosur zjarrin portës së Kishës Katolike ‘Shën Dominiku’, në Portoromano.

Mësohet se autorët kanë mbledhur goma dhe letra para kishës, duke ju vënë flakën.

Fatmirësisht, kisha ndodhet shumë pranë zjarrfikëseve, të cilat kanë ndërhyrë menjëherë, duke shuar flakët para se të ndodhet një ngjarje e rëndë.

Nga informacionet e para, ngjarja dyshohet e qëllimshme, ndërsa policia po punon për identifikimin e autorëve.

Artikulli paraprakJUSTIFIKON PASURINË, PROKURORJA ANILA LEKA KALON ME SUKSES VETTINGUN, RIKONFIRMOHET NË DETYRË
Artikulli tjetërMINATORËT PROTESTË TE KRYEMINISTRIA, POLICIA S’LEJON TUBIMIN: DUHEJ TË KËRKONIT LEJE 3 DITË MË PARË