Itali, policia kap dy hajdutë shqiptarë

Policia italiane në Bolzano ishte raportuar për një makinë të vjedhur dhe pas këtij raportimi u vu në ndjekje të saj. Gjatë ndjekës dy persona që ndodheshin në makinë e braktisën makinën dhe tentuan të largoheshin. Brenda një harku të shkurter kohe policia bëri të mundur kapjen e dy personave nga ku rezultoi se ata ishin shqiptare, njëri prej të cilëve u identifikua si Indri Caka, kurse tjetri ishte një i mitur. Mediat italiane raportojnë Indri Caka ishte në kërkim për disa krime të kryera në shtetin italian. Në automjetin e vjedhur nga dy shqiptarët policia gjeti një laptop, disa kamera, kaçavida dhe doreza për kryerjen e grabitjeve. Indrit Caka u arrestua menjëherë nga policia, ndërsa i mituri u la i lirë.

Artikulli paraprakBARCELONE:SHPERTHIM NE NJE RESORT,NJE I VDEKUR DHE 15 TE PLAGOSUR
Artikulli tjetërURDHERI I MJEKEVE:JO ARRESTIME PA U PROVUAR FAJESIA E MJEKEVE