Pak ditë pas hapjes së ekspozitës “Spektakulum”, autori Jon Kraja është kthyer në Shkodër kësaj here për t’u takuar nga afër me qytetarët shkodranë dhe për të diskutuar mbi artin dhe dimensionet që ai përcjell përmes punimeve të tij.

I pranishëm ishte edhe kruatori Adian Isufi, i cili vlerëson këtë organizim si një nismë të veçantë që do t’i shërbente artit në Shkodër.

Ekspozita “Spectaculum” do të jetë e hapur në Galerinë e Arteve deri në datën 27 mars për të gjithë artdashësit

Artikulli paraprakU SHTY DY DITË MË PARË, JA KUR DO TË MBAHET KONFERENCA E KRYETARËVE
Artikulli tjetërVLLAZNIA U-17 SIGURON ZONËN “PLAY-OFF”