Serish te semuret mendore shfaqin rrezikshmeri per te tjeret.Kete here pas 4 orëve negociata,policia mundi te ndaloje nje te semure mendor qe kanoste familken e tij.

Policia e Rrogozhinës ka arrestuar pas 4 orëve negociata Gëzim Mustafën pasi ka kanosur me armë familjarët e tij. Gëzim Mustafaj, 47 vjeç banues në fshatin Gosë ka kanosur me armë dajën e tij L.Z, 56 vjeç. Mustafa është me probleme mendore dhe për disa ditë nuk ka lejuar të dalë nga banesa nënën e tij N.M, 76 vjeçe. Ai gjithashtu nuk e ka lejuar të ushqehet dhe as të merrte ilace. 47-vjecari është dërguar në spitalin nr 5 në Tiranë për mjekim më të specializuar

Artikulli paraprakNISHANI SE SHPEJTI TAKIM ME OBAMEN NE OKB
Artikulli tjetërPRONARET LETER KUSHTETUESES:PO MERREN VENDIME TE PARIPARUSHME