Kapiteni I Vllaznise Erdenis Gurishta, I cili ishte njekohesisht edhe shkaktari I penalties se pare, tha se humbja ne Bosnje ishte e papritur dhe se arbirtri I ndeshjes ka qene qe ne fillim shume tendecioz ndaj Vllaznise.

Nderkohe shenuesi I golit te vetem te Vllaznise Mehdi Çoba tha se I gjithe tensioni ne fushe ka qene per shkak te arbitrit.

Vllaznia humbi me rezultatin 3-1 ne ndeshjen e pare te Conference League kunder Siroki Brijeg, nderkohe qe shkodranet shpresojne per nje rezultat pozitiv ne ndeshjen e kthimit ne Shkoder.