Për të mos lejuar që e fejuara të dalë nga shtëpia, një 31-vjeçar shqiptar e lidhi atë në shtrat, madje i mori edhe çelësat e shtëpisë.

Por gruaja ka arritur që të arratiset dhe të denoncojë shqiptarin, i cili u arrestua në Firence nga karabinierët e kompanisë Oltrarno mesnatën mes 8 dhe 9 prillit.

Ai akuzohet për rrëmbim dhe dhunë në familje. Në orët e vona të pasdites së datës 8 prill, e fejuara e shqiptarit arriti që të zgjidhej dhe u arratis nga dritarja e banesës. Ajo u paraqit në gjendje konfuze në komisariatin e policisë Legnaia e shoqëruar nga disa kalimtarë që e kishin gjetur në rrugë duke qarë.

Më pas ajo vetë i tha policisë se vitin e fundit kishte pësuar sulme të tjera nga burri për shkak të xhelozisë së tij. Policia ka arrestuar 31-vjeçarin në shtëpi dhe ka sekuestruar një litar, ndoshta i njëjti me të cilin lidhej vajza.

Artikulli paraprakDIELL DHE TEMPERATURA DERI NË 30 GRADË CELSIUS, PARASHIKIMI I MOTIT PËR SOT
Artikulli tjetërPROKURORI I PËRGJITHSHËM PUBLIKON SHIFRAT: JANË SEKUESTRUAR 7.1 MILIONË EURO, 123 PERSONA U DËRGUAN NË GJYQ