Vllaznia ka nisur rrugëtimin europian sonte në mbrëmje. Në orën 20.45, ka startuar përballja mes shkodranëve dhe skuadrës së Linfield në Irlandën e Veriut. Një 45- minutësh i nisur me shumë grintë nga të dy skuadrat por duke u mbyllur në barazpeshë 0-0. Në minutat shtesë të takimit kishte edhe tension ndërmjet lojtarëve.

Artikulli paraprakVARFËRIA EKSTREME, 31% E ASAJ QË PRODHON EKONOMIA SHQIPTARE SHKON PËR T’U USHQYER
Artikulli tjetërPARLAMENTI MIRATON SHKARKIMIN E BLEDI ÇUÇIT, TAULANT BALLA VOTOHET SI MINISTRI I RI I BRENDSHËM