DEPUTETJA E QARKUT TË SHKODRËS KOMENTON VENDIMIN E QEVERISË     
Vendimi i qeverise shqiptare, per mbylljen e akademise se arteve ne Shkoder, eshtye nje vendim teresisht politik. Me keto fjale e ka komentuar vendimin e qeverise deputetja e qarkut te Shkodres Voltana Ademi.

Sipas Ademit, e gjithe kjo levizje behet per shkaqe te tjera qe nuk lidhen me reforma.Nga ana tjeter, deputetja Ademi , e ka cilesuar kete levizje, si nje tjeter goditje qe merr qarku u Shkodres nga qeveria Shqiptare.Gjate se henes, qeveria shqiptare, publikoi listen e universiteteve te cilat do te mbyllen dhe do ti pezullohet licensa, por duket se reforma do te perfshije edhe kete váter te dijes, ne djepin e kultures, ne Shkoder, ne Akademine e Arteve te hapur me kaq mund dy vite me pare dhe qe regjistron me shume se 80 studente.

 

 

 

[iframe width=”640″ height=”360″ src=”//www.youtube.com/embed/uaIRFTIqHIE?feature=player_detailpage” frameborder=”0″ allowfullscreen ]
Artikulli paraprakSI JETUAN TË NDARË MALËSORËT E HOTIT
Artikulli tjetër3 DITË ARMËPUSHIM NË GAZA PAS 2 MIJË VIKTIMASH