Zbulohet lëvizja e kreut të PD, Sali Berisha, në prag të protestës së thirrur prej tij më 7 korrik.

Kryedemokrati Berisha ka emëruar Shef Organizimi të Partisë Demokratike ish-deputetin Klevis Balliu, i cili do të jetë përgjegjës për organizimin e strukturave të PD

NJOFTIM PER SHTYP

Klevis Balliu është emëruar Shef Organizimi i Partisë Demokratike. Ai do të jetë përgjegjës për organizimin e strukturave të PD.

Pak ditë para protestës së 7 korrikut, Balliu, një ish-deputet i njohur për angazhime të forta në mbështetje të protestave dhe lëvizjeve qytetare, merr detyren e re në strukturën organizative.

Balliu është autor i librit “Misioni i Unazës”, një prej betejave të Partisë Demokratike ku ai kishte një rol protagonist.

ZYRA E SHTYPIT DHE KOMUNIKIMIT

Artikulli paraprakSHËNOHET NJË VIKTIMË NGA COVID-19/ MINISTRIA E SHËNDETËSISË: 90 RASTE TË REJA DHE 104 TË SHËRUAR NË 24 ORËT E FUNDIT
Artikulli tjetërINCIDENT NË KUVENDIN E MAQEDONISË/ DEPUTETI I BDI RRETHOHET NGA OPOZITA, PAS FYERJEVE, IU KTHEHET ME FILXHANË E SHISHE (VIDEO)