Dashi
Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill
Dita fillon me një dozë të mirë pozitiviteti dhe duhet ta shfrytëzoni për të bërë diçka të këndshme me partnerin. Në punë, bëni pak pushim për t’u çlodhur. Nga ana tjetër, jemi në verë dhe edhe ju duhet të pushoni dhe të rimbushni bateritë.

Demi
Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj
Të hënën yjet flasin për dashurinë, kështu që nëse keni një lidhje prej disa kohësh, mund të mendoni ta zyrtarizoni me një martesë. Lajmet në punë vijnë së shpejti.

Binjakët
Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor
Mund të nervozoheni për gjëra të vogla, por përpiquni të qëndroni të qetë. Javën e ardhshme gjithçka do jetë më mirë si në dashuri ashtu edhe në punë. Përfitoni prej tij për të arritur gjëra të mëdha në çdo fushë.

Gaforrja
Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik
Nëse jeni beqarë, mos u mbyllni në shtëpi sepse ka emocione të bukura për të përjetuar. Në punë, kushtojini vëmendje disa gabimeve të vogla me kolegët. Përdorni diplomacinë tuaj, ndonjëherë është e nevojshme të kafshoni gjuhën dhe të mos e merrni nëse diçka nuk shkon ashtu siç dëshironi.

Luani
Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht
Të hënë ju keni një grindje të mirë dhe kjo do t’ju bëjë tërheqës në sytë e të gjithëve. Në punë, kini kujdes që të mos dukeni të vetëdijshëm, përndryshe mund të lëshoni pak xhelozi.

Virgjëresha
Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator
Takimet janë të favorizuara gjatë kësaj periudhe ndaj mos qëndroni brenda. Ju mund të gjeni shpirtin tuaj binjak. Nëse qëndroni pa lëvizur dhe pa lëvizur, gjërat nuk bien nga qielli. Duhet të veproni më shumë dhe të dëshironi ndryshimet më të rëndësishme.

Peshorja
Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor
Qielli flet për dashurinë dhe u jep emocione të bukura çifteve që duan njëri-tjetrin. Në punë, vini bast gjithçka për mundësi të reja. Ndoshta është koha për të ndryshuar punë ose për të hyrë në aventura të reja. Shikoni përreth dhe do të shihni se do të ketë mundësi të mira.

Akrepi
Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor
Të hënën ky qiell ofron pozitivitet dhe shkathtësi në dashuri dhe në punë i gjithë angazhimi juaj do të vihet re nga eprorët.

Shigjetari
Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor
Nëse jeni beqar, përpiquni të takoni njerëz të rinj dhe të ktheheni në lojë. Në punë, periudha është e shkëlqyer për profesionistët e lirë. Ndoshta ju mund të rrisni të ardhurat tuaja dhe të filloni veten në mundësi të mëdha interesante.

Bricjapi
Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar
Do të mund ta jetoni gjithçka më lehtë. Ndiqni instinktet tuaja si në dashuri ashtu edhe në punë dhe kërkoni projekte të reja interesante për t’u angazhuar. Do të shihni që gjithçka funksionon dhe do të arrini të merrni mundësi të mira. Përfitoni nga ditët e ardhshme për të pushuar dhe relaksuar.

Ujori
Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt
Të hënë yjet flasin për dashurinë dhe mund të takoni dikë interesant. Në punë dëshira për stimuj të rinj është e madhe, shfrytëzojeni sa më shumë dhe nuk do pendoheni.

Peshqit
Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars
Hidhuni në dashuri nëse ka dikë që ju intereson. Në punë diçka ka filluar të ecë pozitivisht. Do të shihni që do të arrini gjëra të mëdha në çdo fushë. Varet nga ju që të angazhoheni dhe të ndryshoni zakonet tuaja. Jo gjithçka është për ju, mbani mend gjithmonë këtë.

Artikulli paraprakPARASHKIMI I MOTIT PËR JAVËN QË NISIM SOT, NË FUNDJAVË PRITEN SHIRAT E SHUMËPRITUR
Artikulli tjetërNGA SOT SHQIPËRIA E MAQEDONIA E VERIUT NISIN KONTROLLIN E PËRBASHKËT TË KUFIRIT NË QAFË THANË