Ngjarja ne lagjen Rus te Shkodres , ku tregtaret e duhanit u perleshen me efektivet e policise dhe inspektopret e tarimeve,ka sjelle reagimin edhe te kryetarit te PD , Lulzim Basha.

 

Ne nje postim ne facebook Basha shkruan: Shteti-bandë i Edi Ramës sot në Shkodër, duke grabitur e kërcënuar me armë qytetarët. Ligji është i shenjtë e duhet zbatuar, por kur Edi Rama me bandën e tij është shkelësi më i madh i ligjit në vend, atëherë revolta është zgjidhja. Me popullin nuk luhet.