Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bëri të ditur se sot vendi ynë do të ndikohet nga kushte atmosferike të qëndrueshme si rezultat i masave ajrore të nxehta dhe të thata me origjinë nga Afrika e Veriut.

Moti parashikohet i kthjellët e vranësira të pakta deri mesatare kalimtare në në orët e mesditës dhe pasdites. Mjegullinë në zonat luginore në orët e mëngjesit. Prezencë e grimcave të pluhurit afrikan në ajër.

Era pritet të fryjë me drejtim jugperëndim-veriperëndim me shpejtësi mesatare 1-5 m/sek, ndërsa përgjatë vijës bregdetare dhe lugina në orët e mesditës era fiton shpejtësi 6-10 m/sek, shoqëruar me valëzim në dete të forcës 2-3 ballë.

Artikulli paraprakPS MBLEDH SOT ASAMBLENË KOMBËTARE, E KATËRTA BRENDA VITIT, NË FOKUS RIENERGJIZIMI I PARTISË
Artikulli tjetërKUSH E RRËZOI EURON?! NDONËSE RA NË NIVELE REKORD, NË SHQIPËRI KA HYRË MË PAK VALUTË ZYRTARISHT