Përmbyset mjeti, vdes pasagjerja, plagoset drejtuesi

Një femër ka gjetur vdekjen si pasojë Një femër ka gjetur vdekjen si pasojë e një aksidenti automobilistik në rrugën Sovjan të Korçës. Policia lokale thotë paraprakisht se një mjet tip Reno, ka dalë nga rruga dhe është përmbysur. Për pasojë, mbetën të plagosur drejtuesi i mjetit dhe pasagjerja. Më vonë, gruaja ka ndërruar jetë pasi ka mbërritur në spitalin e Korçës. Grupi hetimor i ngritur për ngjarjen ka shkuar pranë vendit të aksidentit për të sqaruar rrethanat.