Moti do te jetë me vranësira dhe reshje shiu të pakta në zonën qendrore. Pasdite do të kemi më tepër kthjellime dhe vranësira.

Temperaturat minimale do të luhaten 4-10 gradë, temperaturat maksimale do të jenë 9-12°C në veri, 16-17°C në zonën e ulët dhe bregdet.

Era do të jetë me drejtim Veri-Lindje me shpejtësi 8-10 m/sek dhe dallgëzim të forcës 4 ballë në det të hapur.