Shqiperia ka kaluar ne avantazh duke udhehequr 1- 0 ne ndeshjen qe po luhet ne Shkoder.

Perfaqesueaja shqiptare ka marre qe ne fillim kontrollin e lojes duke iu afruar portes se perfaqesueses se Maqedonise.Ka qene minuta 9-te e pjeses se pare kur Armando Sadiku,futbollisti shqiptar qe shenoi te vetmin gol te perfaqesueses sone ne kampionatin europian France 2016, ka shenuar dhe golin e pare per keta eliminatore duke cuar peshe stadiumin e Shkodres.Aksionet e lojtareve tane kane vazhduar dhe disa minuta me vone -te po kesaj pjese kemi nje gol te anuluar per Shqiperine per pozicion jashte loje.Me fillimin e pjese se dyte,ekipi maqedonas luan me mire dhe ne minuten e 51 te ndeshjesh barazon rezuktatin me nje gol te Aliovskit,pas gabimit te Kukelit.Vazhdimi i ndeshjesh behet me i veshtire per shkak te shiut te dendur qe shoqerohet me ere te forte.Ne kete situarte, ne minutene 75, gjyqtari turk i ndjeshjes e ndepret ate.Tifozet brakrisin shkallet e stadiumit pasi stuhia e forte me ere e reshje te dendura shiu e ben te pamundur qendrimin aty.

Artikulli paraprakEDI RAMA REAGON PER REFUZIMIN E VIZAVE PER KOSOVEN.THOTE TURP PER BE