Publikimi i pagave, të dhënave personale dhe numrat e telefonave të mbi 630 mijë qytetarëve shqiptarë ka qenë kryefjala e ditëve të fundit.

Qeveria, me anë të kryeministrit Edi Rama, paralajmëroi se do të merren të gjitha masat, për të zbuluar se burimin nga rrodhën këto të dhëna.

Burime për portalin “BalkanWeb”, kanë mësuar se në muajin janar të vitit 2022, pritet që të mbërrijnë në vend ekspertë të huaj të sigurisë kibernetike, për të nisur hetimet lidhur me këtë skandal.

Artikulli paraprakMOMENTE PANIKU, BURRI TENTON TË HAPË DERËN E AVIONIT GJATË FLUTURIMIT, ARSYEJA DO T’JU ÇUDISË (VIDEO)
Artikulli tjetërINVESTIGIMI I BIRN: QEVERIA SHPALLI SHPËRBLIME ‘FIKTIVE’ PËR GJYQTARËT E VETTINGUT