Ajo që duhej të ishte një festë për skuadrën serbe të Crvena Zvezda pak sa nuk përfundoi në tragjedi, pasi autobusi me të cilin po bënin paradën për të festuar triumfin në kampionat u përfshi nga flakët.

Incidenti ka ndodhur gjatë rrugës për në “Marakana” ku autobusi është aksidentuar dhe ka shpërthyer në flakë. Lojtarët janë larguar nga automjeti duke kërcyer nga autobusi për të shpëtuar.

Për fatin e tyre të mirë nuk ka viktima ndërkohë që mes të plagosurve janë dhe kameramanët.
.

Artikulli paraprakSHQIPTARËT FUSIN KONTRABANDË NJË JUGAFRIKAN NË SERBI
Artikulli tjetërKRAJA: FITUAM POR NA NDIHMOI EDHE LAÇI