Kryeministri Edi Rama iu është bashkuar urimeve me rastin e festës së Fitër Bajramit.

Përmes një postimi kreu i qeverisë shqiptare ka uruar besimtarët myslimanë, në këtë ditë të shenjtë.

“MIRËMËNGJES ☀️
GËZUAR FITËR BAJRAMIN 🤲”, shkruan Rama, ndërsa ka postuar dhe një foto të veçantë, simbol i besimtarëve myslimanë.

434583259 979894960172832 3531183009372459633 N

Artikulli paraprakSOT FITËR BAJRAMI, URON KREU I KMSH: MË SHUMË TOLERANCË MES NJËRI-TJETRIT
Artikulli tjetërNJIHUNI ME PARASHIKIMIN E MOTIT, E MËRKURË, 10 PRILL 2024