Ambasadorja e SHBA Yuri Kim ka reaguar pas takimit me presidentin e vendit, Bajram Begaj, duke e uruar sërish për detyrën dhe duke e falënderuar për angazhimin ndaj partneritetit mes Amerikës dhe Shqipërisë.

“Urime sërish president Bajram Begaj dhe faleminderit për udhëheqjen dhe angazhimin tuaj të fortë ndaj partneritetit mes SHBA dhe Shqipërisë! Krah për krah”, shkruan Kim në një reagimm në Twitter.

https://twitter.com/BajramBegajAL/status/1552292475368259584?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1552292475368259584%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.balkanweb.com%2Ftakimi-me-presidentin-bajram-begaj-reagon-ambasadorja-yuri-kim-faleminderit-per-angazhimin-tuaj-ndaj-partneritetit-mes-shba-dhe-shqiperise%2F