Vendi ynë do të jetë nën ndikimin e kthjellimeve në pjesën e parë të ditës. Pasdite vranësirat do të marrin zhvillim shoqëruar me reshje shiu dhe rrebeshe në zonat malore.

Temperaturat e ajrit në mëngjes parashikohen 17-23 gradë C, gjatë ditës në veri në të vendit, ndërsa në 35-38°C në zonat e ulëta dhe bregdet

Era do të jete me drejtim Veri-Perendim me shpjetësi 7 m/sek dhe dallgëzim 3 balle në det të hapur.

Artikulli paraprakHOROSKOPI PËR DITËN E SOTME, 5 KORRIK 2022
Artikulli tjetërMINISTRJA KUSHI JEP LAJMIN E MIRË: MIRATOHEN 100 KUOTA SHTESË PËR PROGRAMIN MJEKËSI E PËRGJITHSHME