Dashi
Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill
Të shtunën gjatë orëve të ardhshme të kësaj ditë do t’ju duhet t’i kanalizoni mirë energjitë tuaja, përndryshe rrezikoni të mbeteni pa para. Përqendrohuni te njerëzit që doni më shumë dhe në punën tuaj. Jepni më të mirën tuaj për çdo gjë.

Demi
Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj
Të shtunën kjo fundjavë do të nisë paksa e përmbajtur. Shumë prej jush po përjetojnë një moment trazirash të forta, të shkaktuara kryesisht nga çështje ekonomike dhe të punës. Qetësohuni, era do të kthehet së shpejti. Ju vetëm duhet të jeni të durueshëm.

Binjakët
Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor
Të shtunën ju pret një fundjavë me vendime të mëdha dhe sigurisht shumë më jetike se në fillim të këtij muaji. Bëhuni të zënë dhe do të shihni që rezultatet e dëshiruara do të vijnë së shpejti. Shumë herët dhe duhet guxim.

Gaforrja
Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik
Të shtunën ka të ngjarë që gjatë orëve të ardhshme të këtij 20 Prilli, të duhet të përballeni kokë më kokë me një person. Kjo është koha e duhur për të adresuar problemet tuaja, veçanërisht nëse ato kanë të bëjnë me sferën sentimentale.

Luani
Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht
Të shtunën, një periudhë risive dhe emocionesh që mund të ngrihen papritur. Lajm i mirë edhe në frontin sentimental të jetës suaj.

Virgjëresha
Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator
Këtë fundjavë prilli do të jeni të lirë nga kundërshtimi i Mërkurit, kjo do t’ju bëjë më efikas. Në të gjitha fushat, por sidomos në vendin e punës.

Peshorja
Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor
Kjo e shtunë ju pret një fundjavë në prill, e cila do të shihni Hënën të kalojë në shenjën tuaj. Në dashuri mund t’ju duhet të përballeni me disa probleme. Asgjë kaq serioze. Mos u shqetësoni gjërat po shkojnë shumë mirë.

Akrepi
Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor
Të shtunën fundjava që fillon tani do të duket vërtet interesante. Mundohuni të rikuperoni energjinë e nevojshme pasi do të jeni protagonistët absolut gjatë fundjavës.

Shigjetari
Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor
Kjo e shtunë në ditët e ardhshme të këtij muaji prill 2024 mund të mbështeteni në aspektin pozitiv të Venusit. Lajme të shkëlqyera si në punë ashtu edhe në atë sentimentale. Është koha juaj dhe vraponi për ti zënë të gjitha zërat.

Bricjapi
Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar
Të shtunën është e çuditshme t’ju shoh të paduruar, nervozë. Këtë të shtunë në mes/fund të prillit do të keni një pamje astral mjaft të trazuar, edhe nëse ndiheni gati për të mbështetur të tjerët, veçanërisht njerëzit që i doni shumë.

Ujori
Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt
Të shtunën gjatë kësaj dite pranvere do të gjeni veten në një gjendje fuqie, kjo do të jetë shumë e rëndësishme sepse do t’ju japë mundësinë për të zgjidhur disa çështje që kanë mbetur, në pritje për kohë.

Peshqit
Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars
Të shtunën ata që përjetojnë një dashuri komplekse ose nuk janë në gjendje t’i thonë lamtumirë një personi, duhet të përdorin orët e ardhshme për të folur, për të gjetur forcën për të ecur përpara. Të hedhim një hap drejt paqes.

Artikulli paraprakLUFTA NË UKRAINË, ZELENSKY: KEMI NEVOJË PËR TË PAKTËN SHTATË SISTEME
Artikulli tjetërFUNDJAVË ME SHI E BORË, VIJON DHE I FTOHTI! PARASHIKIMI I MOTIT