Policia e Lezhës ka vënë në pranga sot, 3 të rinj, të cilëve ju gjetën rreth 1 kg drogë të llojit kanabis sativa.

Sipas policisë 3 të rinjtë, Gerald Gjinaj 19 vjeç, Arnold Kola 18 vjeç dhe L.Gj 16 vjeç që të tre banues në Lezhë, ishin duke transportuar drogë në momentin që janë ndaluar.
Ndërkohë që sasia e drogës që është bllokuar në cilësinë e provës materiale.

Deklarata e policisë:Nga forcat policore të Seksionit kundër narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Lezhë, ubë arrestimi i shtetasve:- Gerald Gjinaj, 19 vjeç, banues në Lezhë;- Arnold Kola, 18 vjeç, banues në Lezhë;- L.Gj. 16 vjeç, banues në Lezhë

Këta shtetas u kapën në Lezhë, ku gjatë kontrollit fizik, në çantën e shpinës iu gjetën
rreth 1 kg lëndë narkotike e dyshuar kanabis.
Materialet proçeduriale iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Lezhë, për veprën penale‘Prodhim dhe shitje e lëndëve narkotike’ parashikuar nga neni 283/2 i Kodit Penal.

Artikulli paraprakQËLLUAN ME THIKË NË ZEMËR 22-VJEÇARIN, NË BURG AUTORI, LIROHEN TRE SHOKËT
Artikulli tjetërMAKINA KTHEHET PËRMBYS, PLAGOSEN 3 TË RINJ