Pas asaj që ndodhi të shtunën, Alvisa këtë javë nuk ka qenë në Për’puthen. Përmes një videoje që ia kishte dërguar stafit ajo kërkonte kohë të qetësohej dhe premtoi se do rikthehet për të thënë të vërtetën e saj. Bora zbuloi se çështja e Alvisës do diskutohet sërish gjatë “Për’puthen Prime” këtë të shtunë.

Mirëpo, Alvisa nuk ka duruar deri atëherë dhe ka publikuar në Instastory disa nga provat e saj. Ajo ka ndarë me ndjekësit mesazhet me Hysenin të bëra që në muajin maj. Në një prej tyre, ajo përmend mundësinë e denoncimit nëse edhe një herë përsëritet sjellja e tij.

This slideshow requires JavaScript.