Rekomandimi eshte vetem fillimi, kemi shume per te bere, ne forcen e ligjit, cilesine e jetes, standartet e sigurise ushqimore’.

Keshtu eshte shprehur Ambasadorja e BE-se ne Tirane Romana Vlahutin ne nje takim me studentet e Shkodres.

Vlahutin tha se eshte detyre e qeverise ti beje keto dhe se qytetaret nuk duhet te rreshtin ne kerkimin e llogaridhenies ndaj tyre.

Ju lutem na ndihmoni te sjellim keto standarte‘-ishte lutja qe ambasadorja e BE beri para studenteve te Shkodres.

Artikulli paraprakTASK FORCA ANTIKANABIS, ZHVILLOHET TAKIM NË BASHKINË VAU DEJËS
Artikulli tjetërPREMTONTE VIZA PËR NË SHBA DHE HIQEJ SI AGJENTE E INTERPOL-IT, KAPET MASHTRUESJA NË LEZHË