Starti i kampionatit të kategorisë superiore duket se është në favor të skuadrës së Vllaznisë e cila luajti me Lushnjen.

Kjo ndeshje zhvillohet në qytetit të Fierit. Ka qënë minuta e 30 që me anë të një autogoli nga Lushnja nga lojtari Orges Gava qe çon na avantazh skaudrën shkodrane. Pjesa e parë mbyllet me rezultatin 0-1 për Vllanzine . Me fillimin e pjesës së dytë është Edon Hasani që ka shënuar golin e rradhës duke ngrohur zemrat e tifozëve shkodranë. Me plotë bindje mund të thuhet se shpëtimtari i kësaj ndeshjeje është portieri shkodran Erind Selimaj i cili ka arritur të kap disa gjuajtje mjaft të mira të skuadrës lushnjare. Pavarësisht 3 kartonëve të verdhë të dhënë gjatë kësaj ndeshjeje dy për Lushnjen e një për skuadrën e Vllaznisë duket se fitorja e skuadrës kuqeblu është e garantuar.

Artikulli paraprakANIJA SHQIPTARE NË OPERACIONET E NATO-S, SHPËTOHEN 52 EMIGRANTË