Ka perfunduar me fitoren e paster te Vllaznise 3-0 , takimi me Flamurtarin e Vlores.Shkodranet fitojne bindshem .

Pjesa e pare perfundoi me rezultatin 2-0 .

Dy golat e pjeses se pare u shenuan nga shkodranet ne minutat e 23-te e 437-te nga Vucaj e Sukaj

Ka filluar me gol pjesa e dyte e takimit Vllaznia-Falmurtari dhe kane qene serish shkodranet qe ne minuten e 3-te te pjeses se dyte

dhe te 48-en e takimit me ane te Sukaj ka shenuar golin e tij te dyte ne kete ndeshje dhe te tretin per Vllaznine

Vllaznia ka dominuar pjesen e dyte te ndeshjes duke patur disa raste per shenim perdishire dhe nje 11 metersh te fituar ne minute e 74-t te takimit.Gilman Lika gaboi nga pika e bardhe e 11 metershit duke goditur traversen.