RAMIZ ÇOBAJ DHE BARDH SPAHIJA, PËRFUNDON VOTIMI .

Ora 10 e se henes ka shenuar edhe raundin e dyte te zgjedhjeve te partise demokratike te shkodres. Delegatet nga seksesionet e partise demokratike ne Shkoder, I jane drejtuar teatrit migjeni per te marre pjese ne raun din e dyte te zgjedhjeve per kryetarin e pd se shkodres ku pas perfundimit te raundit te pare, ne gare per postin me te larte te pd, jane Ramiz Cobaj dhe Bardh Spahija. Dy emra te njohur ne skenen politike te Shkodres dhe Tiranes, dy emra te cilet moren me shume vota se kandidatet e tjere ne raundin e pare dhe jane tashme perballe njeri tjetrit ne garen per kryetarin e partise demokratike te Shkodres. Procesi I votimit ka qene I qete dhe pa asnje incident nderkohe qe ndryshe nga raundi I pare nuk jane hasur problematika sa I takon emrave te anetareve te cilet kane votuar per kandisatin e tij preferencial.  Burime prane pd-se se shkodres bejne me dije se jane rreth 600 anetare te cilet I jane nenshtruar procesit te votimit, dhe ne baze te statutit te pd-se, balotazhi eshte I eliminuar pasi per te zgjedhur kreun e pd-se mjafton qe njeri nga kandiatatet te marre nje vote me shume se tjetri per tu zgjedhur ne krye te partise demokratike.

Artikulli paraprakGJERMANIA KAMPIONE E BOTËS
Artikulli tjetërÇOBA: DERA E PD-së ËSHTË E HAPUR