Roma 1-0 Feyenoord

Sapo ka përfunduar pjesa e parë mes Romës dhe Feyenoord, e vlefshme për finalen e Conference League, në Air Albania, me shifrat 1-0. Atmosfera është mjaft e bukur, me mbrëmjen e sotme që premton spektakël.

Minutat e para panë holandezët më me iniciativë, por pa rrezikuar shumë portën rivale.

Në minutën e 24-të, Pellegrini nis një top për Zaniolon, por ky i fundit nuk e mbërrin dot. Shans i mirë, i shpërdoruar.

Në të 32-tën, Zaniolo përfiton mirë në zonë dhe shënon.Gjithçka nis nga Mancini, që dërgon një assist në limitet e perfeksionit.

Artikulli paraprakVELIAJ PUBLIKON FOTON, JA PAMJA MAGJIKE NGA JASHTË ‘AIR ALBANIA’
Artikulli tjetërNJË KAMION ME SHISHE BOSHE, TIFOZËT HOLANDEZ “TË MARROSUR” PAS BIRRAVE