Teksa mijëra qytetarë janë mbledhur përpara Kryeministrisë duke protestuar kundër Edi Ramës dhe qeverisë së tij, kryeministri është larguar nga Tirana.

Ndërsa para zyrës së tij po jepen mesazhe të forta kundër qeverisë, vetë kryeministri Edi Rama është futur “live” nga Vlora.

Ai ndodhet këtë pasdite në Vlorë, ku po inauguron hapjen për qarkullimin e automjeteve të “By Pass-it” të Vlorës.

Artikulli paraprakAGRON SHEHAJ NË FOLTOREN E PROTESTËS: S’JAM KËTU AS PËR VETEN AS PËR BERISHËN! NDERSHMËRIA ËSHTË ALTERNATIVA JONË E VETME
Artikulli tjetërBERISHA-RAMËS NGA PROTESTA: NE TË DY SOT JEMI ARMIQ, TI KE PËR IDEAL PUSHTETIN, UNË KAM LIRINË!