Perkujtohet 74-vjetori i Kryengritjes se pare Anti-Komuniste te Malesise se Madhe.

Presidenti i Unionit te ish-te perndjekurve Besim Ndregjoni teksa foli per kryengritjen e Malesise se Madhe, e vuri theksin edhe tek ish-te perndjekurit.

Sipas tij kjo kategori ne gjithe keto vite demokraci eshte perdorur politikisht nga te gjitha forcat politike pa perjashtim.

Artikulli paraprakNDALOHEN 10 EMIGRANTË SIRIANË, 7 PREJ TYRE NË SHKODËR DHE 3 NË MALËSI TË MADHE
Artikulli tjetërKULT – FATMIR GOKOVI