Një aksident i rëndë ka ndodhur rreth orës 02:00, në aksin rrugor Laç-Fushë Mamurras.

Dyshohet se shoferi ka humbur kontrollin e automjetit dhe për pasojë ka dalë nga rruga dhe është përplasur me barrierën ndarëse, informon policia.

Si shkak i përplasjes ka ka gjetur vdekjen e menjëhershme drejtuesi i automjetit, viktima i identifikuar me inicialet K.M., 43 vjeç, bunues në Bushnesh, Krujë.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave dhe shkakut të aksidentit.

Artikulli paraprak25-VJETORI I ÇLIRIMIT, RAMA SOT NË KOSOVË! TAKIM ME PRESIDENTEN OSMANI, POR JO ME KURTIN
Artikulli tjetërTEMPERATURA TË LARTA DERI NË 37 GRADË CELCIUS, PARASHIKIMI I MOTIT PËR KËTË JAVË