Aksident me vdekje , përplasja fatale i merr jetën 20-vjeçarit shqiptar

 

Një 20-vjeçar shqiptar, identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur, është shtypur nga treni i linjës Milano-Torino në komunën Sedriano (Milano) gjatë mbrëmjes së djeshme, raportojnë sot mediat lokale. Përplasja ishte qa e fuqishme, shkruan “Il Giorno”, saqë shqiptari ka mbetur i vdekur në vend. Autoritet italiane janë duke hetuar lidhur me aksidentin që i morri jetën të riut, për të zbardhur dinamikën e ngjarjes dhe shkaqet që shkaktoi përplasjen fatale.