Ish-kryetari i Bashkisë së Fushë Arrëzit, Fran Tuci është arrestuar një natë më parë nga SPAK. Ai akuzohet për shpërdorim detyre.

Në kohën kur ishte kryebashkiak, Fran Tucit i ishte arrestuar vëllai Albert Tuci në muajin qershor 2020, gjatë operacionin antidrogë “Shën Mëri 2020”.

Artikulli paraprakBILANCI FINANCIAR, KRIZA ‘ZHYTI’ KESH-IN NË HUMBJE PREJ 256 MLN EURO, OST DHE OSHEE ME FITIM
Artikulli tjetërI NXEHTI PËRVËLUES PËRFSHIN EDHE EVROPËN JUGORE, ALARMI I KUQ PËR 10 QYTETE, PËRFSHIRË FIRENCEN DHE ROMËN