Reagon edhe sekretari i përgjithshëm të Partisë Demokratike dhe bashkëkryetari i komisionit të posaçëm të reformës zgjedhore, Enkelejd Alibeaj.

Enkelejd Alibeaj shkruan se Vetëm një idiot i lindur bën sikur nuk e kupton që Rama po bën pazar për Reformën Zgjedhore.

Alibeaj: Vetëm një idiot i lindur bën sikur nuk e kupton që Rama po bën pazar për Reformën Zgjedhore. Vetëm një gjë ama duhet pranuar se e ka thënë drejt: asgjë nuk ka ndryshuar!

Asgjë nuk ka ndryshuar me 2008 kur pazarin e beri po me Non Grata-n. Asgjë nuk duan të ndryshojnë: listat të mos i hapin; diaspora të mos votojë; të marrin mandate gratis në tavolinë.

Mund të jeni 3 hapa para me spërdredhje siç keni bërë për 30 vjet në kurriz të shqiptarëve por mos harroni se shqiptarët shkelmin e kanë gati!

Artikulli paraprakBALLA ZBARDH DETAJE NGA MARRËVESHJA ME EMIRATET E BASHKUARA, RADARË DHE KAMERA NË RRUGËT E QYTETEVE
Artikulli tjetërATENTATI NË SHKODËR/ BALLA: JAM I SIGURTË DHE KAM BESIM NË EKIPIN QË PO DREJTON HETIMIN