Enkelejd Alibeaj ka përsëritur sërish kushtin e PD-së për votimin e ligjit për amnistinë penale. Alibeaj tha se PD do votojë nëse nuk përfitojnë të dënuarit dhe të hetuarit e GJKKO dhe SPAK.

‘PD do votojë nëse nuk përfitojnë të dënuarit dhe të hetuarit e GJKKO dhe SPAK’- tha Alibeaj.

Ndërkohë që kërkoi që të përfshihen në ligj që të përfitojnë protestuesit sipas kërkesave tyre.

Artikulli paraprakPROBLEME NGA MOTI I KEQ NË LEZHË, PËRMBYTET BLLOKU ‘11 JANARI’! STUHIA DËMTON LINJAT ELEKTRIKE
Artikulli tjetërRAMA MBLEDH MINISTRAT DHE KRYEBASHKIAKËT TË SHTUNËN NË SHKODËR, ZBARDHET AXHENDA