JEPET MASA E ARRESTIT PËR KRYEPLAKUN JEPET DHE PAL DUSHKUN.

 “ARREST ME BURG” ËSHTË MASA QË GJYKATA KA DHËNË PËR KRYEPLAKUN E FSHATIT PLAN GJON BUNGU, 52 VJEÇ. AI AKUZOHET PËR “MOSKALLËZIM” TË MBJELLJES SË KANABISIT. SIPAS GJYKATËS 52-VJEÇARI NUK KA ZBATUAR LIGJIN PËR TË NJOFTUAR ORGANET E POLICISË PËR KULTIVIMIN E BIMËVE NARKOTIKE NË FSHATIN E TIJ. AVOKATI I BUNGUT KUNDËRSHTON MASËN “ ARREST ME BURG” DUKE THEKSUAR SE KLIENTI I TIJ NUK KISHTE INFORMACION PËR MBJELLJEN E LËNDËS NARKOTIKE. GJITHASHTU GJYKATA KA DHËNË MASËN “ARREST ME BURG” EDHE PËR PAL DUSHKUN I CILI AKUZOHET SE QËLLOI ME ARMË POLICINË. DUSHKU KA DEKLARUAR NË GJYKATË SE NUK KA QENË NË SHTËPI NË MOMENTIN QË ËSHTË QËLLUAR MBI POLICINË.

 

 

 

 

Artikulli paraprakVRITET KOSOVARI, SERBIA BLINDON KUFIRIN
Artikulli tjetërKORRUPSIONI NË DREJTËSI I KA LODHUR QYTETARËT