Ardit Krymi është futbollisti më i ri i skuadrës së Vllaznisë. Futbollisti shkodran, që luan si mesfushor përpara mbrojtjes, ka firmosur për ekipin kuqeblu dhe zyrtarisht tashmë mund të quhet pjesë e Vllaznisë.

Tashmë e “zeza mbi të bardhën” është hedhur, teksa në orët në vijim pritet të zyrtarizohet edhe nga vetë klubi i Vllaznisë kjo marrëveshje. Krymi ka firmosur për dy vite me klubin kuqeblu dhe tashmë, duke nisur nga seanca e rradhës stërvitore, mesfushori shkodran do të vendoset në dispozicion të trajnerit Migen Memelli.

Megjithatë, edhe pse firma e tij është hedhur me Vllazninë, Krymi nuk do të mund ta ndihmojë ekipin kuqeblu në ndeshjen e dytë të turit të parë të Conference League kundër skuadrës irlandezo-veriore, Linfield. Kujtojmë këtu se, Krymi është një futbollist i rritur dhe i zhvilluar tek Akademia Vllaznia dhe tashmë, destinacioni i rradhës për karrierën e mesfushorit shkatërrues do të jetë rikthimi tek ekipi i tij i zemrës.

Tek mesfushori, tifozët shkodranë shohin një lider që mund ta udhëheqë skuadrën ashtu siç i ka hije. Në fakt, pavarësisht ofertave të shumta që ka pasur, ai vendosi të rikthehet tek skuadra e tij e zemrës. Kështu, duket se Vllaznia pak nga pak po merr formën e duhur për sezonin e ri, pavarësisht se të gjithë po e shohin me kureshtje, por edhe me dyshim këtë skuadër. Megjithatë, nga sa mësohet, drejtuesit duket se ende po kërkojnë edhe një element tjetër për këtë repart.

Artikulli paraprak‘THE FACE’ ARTIKULL KUSHTUAR TURIZMIT NË SHQIPËRI, RAMA: DESTINACIONI I PREFERUAR I TURISTËVE ANGLEZË
Artikulli tjetërBECI: SHTIM KAPACITETESH ZJARRËFIKËSVE