Ka qene nje dite e vecante ajo e kampit veror te projektit shpresa I vendosur ne plazhin e velipojes.I pranishem per nje vizite kortezie ishte arqipeshkvi i dioqezes shkoder-pult imzot Angelo Massafra i cili u prit ngrohtesisht nga stafi dhe personat me aftesi ndryshe.Masafra ne fjalen e tij pergezoi punen e palodhur te shume vullnetareve qe jane instaluar prane ketij kampi dhe u qendrojne afer kesaj kategorie personash.

Kreu i shoqates drejtesi dhe paqe Luigj Mila kerkon qe te rritet me shume vemendja e qeverise dhe sensibilizimi i qyetareve te jete ai i duhuri ndaj personave me nevoja te vecanta. Ky vit perkon edhe me 20 vjetorin e projektit Shpresa ne Shqiperi, i cili eshte njekohesisht I pari ne llojin e tij i krijuar ne vendin tone nga shtetesja Italiane Silvana Vignali. Aktualisht ne kete kamp veror akomodohen rreth 55 perfitues qe vine mga qendra te ndryshme private dhe shteterore. Te gjithe individet jane persona qe kane nevoje per perkujdesje te vecante.

Artikulli paraprakRRUGA ET’HEM KAZAZI JASHTE INVESTIMEVE!
Artikulli tjetërSHKODRA,. QYTETI ME TË VETMEN LULISHTE !