Policia ka arrestuar gjashtë persona, të cilët akuzohen për vepra të ndryshme penale.

Tre prej tyre janë punonjës të OSHEE-së, të dyshuar për veprën penale “Shpërdorimi i detyrës”.

Bëhet fjalë për  E. D., 43 vjeç, A. Sh., 41 vjeç dhe P. D., 45 vjeç, të tre banues në Tiranë, me detyrë shef grupi operativ OSHEE.

Ndërkohë, janë shpallur në kërkim dhe dy persona të tjera, për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” dhe “Vjedhja e energjisë elektrike”.

Artikulli paraprakVOLTANA ADEMI BËRI ‘PAQE’ ME EDI RAMËN, REAGON ASHPËR PALOKA
Artikulli tjetërKONFLIKTI ME VIKTIMA NË VELIPOJË / RAMA: TË MOS PËRSËRITEN SITUATA DRAMATIKE…