Arrestohen tre shqiptare hajdutë.Dy prej tyre kusherinj

Tre shqiptarë janë arrestuar në Francë, të cilët ishin shpallur në kërkim për vjedhje. Sipas mediave franceze, dy prej shqiptarëve janë kushërinj me njëri-tjetrin. Në momentin e arrestimit, të tre po udhëtonin me makinë në zonën e Yvelines. Ata akuzohen për një seri vjedhjesh në disa fshatra të ndryshme. Nga hetimet paraprake, rezultojnë të kenë marrë bizhuteri, sende me vlerë dhe para.