Deputeti i PD, Gazment Bardhi tha zgjedhjet vendore kanë marrë një goditje të rëndë pas atentatit të bërë ndaj Bernard Ndrecës, kreut të Rithemelimit në Vaun e Dejës. Ai kërkoi që autoritetet të zbardhin rastin dhe të vendosin para drejtësisë autorët.

“Zgjedhjet lokale sot kanë marrë një goditje të rëndë. Akti i sotëm kriminal në Vaun e Dejës ndaj Bernard Ndrecës është i papranueshëm dhe thellësisht i dënueshëm. Duke u solidarizuar plotësisht me të dhe familjen e tij, apelojmë që autoritetet ligjzbatuese të zbardhin menjeherë rastin dhe të vendosin përpara përgjegjësisë autororët. Zgjedhjet duhet të jenë shkëmbim idesh e alternativash, dhe kurrësesi luftë e intimidim me metoda kriminal”-shkruan Bardhi.

Artikulli paraprakFOKUSI TE FORCIMI I SISTEMIT TË DREJTËSISË, YURI KIM TAKON KREUN E ILD-SË
Artikulli tjetërDJEMTË E VLLAZNIA U-17 PRITEN NGA KRYETARI BARDH SPAHIA